2025 Wolverine SBM-12-72W 72" Sickle Bar Mower Skid Steer Attachment
Buyer Activity
Viewed
Not yet
Shared
Not yet
Saved
Product Specifications
Year2025
CategorySkid Steer Attachments
Manufacturer
Wolverine
ModelSBM-12-72W
Condition Used
Stock NumberLH8385
MLS Number14359305
Additional Details
WebsiteMore information
Product Description
2025 Wolverine SBM-12-72W Sickle Bar Mower Skid Steer Attachment, Unused, 72"/6' Cutting Width, Recommended Flow Requirements: 15 GPM-20 GMP, Replaceable Cutting Teeth, Capable Of Cutting Below 45 Degrees Flush To Ground & At 110 Degrees Above To Ground Level, Heavy Non-Clogging Style Sickle, Cutting Capacity: 2" Material, Controls: 12V Switched Electric Over Hydraulic Solenoid