VHD84F300
# 14129135
MyLittleSalesman.com - MLS Listing # 14129135
2026 Volvo VHD84F300 Dump Truck
Buyer Activity
Viewed
5 times
Category
Dump Trucks
Manufacturer
Volvo
Model
VHD84F300
Condition
New
Stock Number
MLS Number
VIN
4V5KC9EH1TN696975
Weight & Dimensions
Weight Class
Class 8
Duty Class
Heavy Duty
Engine
Fuel Type
Diesel
Drivetrain
Transmission Speeds
13 Speed
Transmission Brand Name
I Shift
Gear Ratio
4.30
Body & Chassis
Exterior Color
White
Suspension
Air Ride
Front Axle Weight
20000 lbs.
Rear Axle Weight
23000 lbs.
Wheel Base
232.0 in.
Interior & Controls
Drive Side Type
Left Hand Drive
Product Description
2026 Volvo VHD 64F
Call for more details and pricing.
Contact for price
Located in HERMON, ME, US
Email Seller
SHOW
NUMBER
Call Seller
Text Seller
Text Seller
Seller Information
Ballard Truck Center
442 SW Cutoff
Worcester, MA 01604
United States
Get Directions
View all Inventory (103)
Notes
Get Shipping Quotes
Save
Price Alert
Send to a Friend
Print Listing
Make us an offer or send us an email
Success!
Your email was sent successfully!
Heads up!
There were a few issues with your form entry.
Change a few things up
and try submitting again.
Your name
Your business name (optional)
Your email
Your phone
Your message
Please send me updates and occasional news from MyLittleSalesman.com.
Send Email
Still Looking?
See all
Dump Trucks
available
See more
Volvo Dump Trucks
See all
Dump Trucks by Ballard Truck Center
Trucks by Ballard Truck Center
Submit a free
Want-to-Buy Ad
Some other Dump Trucks from Ballard Truck Center
2025 Volvo VHD84F300 Dump Truck
Contact for price
2025 Volvo VHD 84F w/ Dump Body Installed lift axle and plumbed up air and brakes and wired to lift axle switch with relay so it goes up...
Located in
HERMON, ME, US
2026 Volvo VHD64F200 Dump Truck - D13 455HP
Located in
HERMON, ME, US
2026 Volvo VHD64F300 Dump Truck - D13 455HP
2026 Volvo VHD w/ Beau-Roc Dump Body Please call for more details and pricing
2026 Volvo VHD64F300 Dump Truck - D13 455HP, 13 Speed Automatic
2026 Volvo VHD64F300 w/ Beau-Roc Dump Body Please call for more details and pricing
2025 Isuzu NRR Dump Truck - 350HP, 6 Speed Allison Rds Automatic
2025 Isuzu NRR Gas Dump Truck Air conditioning, 3 person seating, Audio system w/ 7" touch screen Moroney Dump Body Drop dide dump, 10...
Worcester, MA, US
2025 Isuzu FVR Dump Truck - Cummins 260HP, Automatic
2025 ISUZU FVR MW2 A1 with 10' Steel XD Dump Body 102" W Heated / Remote Mirrors, Seat Covers, Alum Wheels 10' Steel XD Dump 3/16" Steel...
Worcester, MA, US
2020 Peterbilt 567 Tri Axle Dump Truck - Cummins 505HP, 18 Speed Manual, 17' Dump
DOT'd. 20,000 lift axle, HS-HD 17'6"x60"x60",