Wolverine TCR-12-48H Skid Steer Attachments At Auction
Your Current Search
Industry
Attachments
Category
Skid Steer Attachments
Manufacturer
Wolverine
Model
TCR-12-48H
Market Type
At Auction
Click the to remove the filter.
Narrow Your Search
Keyword Search
Search within the selected criteria
Equipment Type
Attachments (11)
Category
Skid Steer Attachments (11)
Make
Wolverine (11)
Model
TCR-12-48H (11)
Condition
Used (11)
Model Year
Horsepower
Inspection Report
Yes (0)
Warranty
Yes (0)
No (0)
Price
Country
United States (11)
State / Region
Select a state below and click Refine Results.
Seller Type
Auctioneers (11)
Market Type
At Auction (11)
Showing 1 - 11 of 11 Skid Steer Attachment Listings
1 - 11 of 11 listings
1 - 11 of 11 listings
Used 2025 Wolverine TCR-12-48H Skid Steer Trencher, 54" Depth x 8" Width, DIRT/ROCK Teeth
At auction Jun. 3
2025 Wolverine TCR-12-48H skid steer trencher, Serial: ZW-03164, Estimated dig depth: 54", Cutting width: 8", Teeth: Dirt, Rock, Notes, Unused,
ConditionUsed
Stock NumberEV2959
MLS Number14343463
CategorySkid Steer Attachments
Last Updated5/2/2026
Location
Kiefer, OK, US
Listed By
Purple Wave Auction
2024 Wolverine TCR-12-48H Trencher Skid Steer Attachment, 48" Depth 7.5" Chain
At auction May. 13
2024 Wolverine TCR-12-48H Trencher Skid Steer Attachment, Standard/Universal Mounting Plate, 48" Working Depth, 7-1/2" Chain Width, Discharge Auger Crumber Included, Hydraulic Driven, Hoses...
ConditionUsed
Stock NumberLH7224
MLS Number14333392
CategorySkid Steer Attachments
Last Updated4/26/2026
Location
Humphrey, NE, US
Listed By
BigIron Auctions
2025 Wolverine TCR-12-48H Trencher Skid Steer Attachment 48" Depth 7-1/2" Chain
At auction May. 6
2025 Wolverine TCR-12-48H Trencher Skid Steer Attachment, Standard/Universal Mounting Plate, 48" Working Depth, 7-1/2" Chain Width, Discharge Auger Crumber Included, Hydraulic Driven, Hoses...