XL Specialized XL110HDGS15 Lowboy Trailers For Sale
Your Current Search
Industry
Trailers
Category
Lowboy Trailers
Manufacturer
XL Specialized
Model
XL110HDGS15
Market Type
For Sale
Click the to remove the filter.
Narrow Your Search
Keyword Search
Search within the selected criteria
Equipment Type
Trailers (1)
Category
Lowboy Trailers (1)
Make
XL Specialized (1)
Model
XL110HDGS15 (1)
Condition
New (1)
Model Year
Capacity
55 Ton (1)
Length
Extendable
Yes (0)
Dimensions
53x102 (1)
Rear Axle
Tri (1)
Axle Type
Fixed (1)
Neck Type
Detachable (1)
Suspension Type
Air Ride (1)
Composition Type
Steel (1)
Floor Type
Wood Floor (1)
Inspection Report
Yes (0)
Warranty
No (0)
Price
Country
United States (1)
State / Region
Select a state below and click Refine Results.
Seller Type
Dealerships (1)
Market Type
For Sale (1)
Showing 1 - 1 of 1 Lowboy Trailer Listings
1 - 1 of 1 listings
1 - 1 of 1 listings
XL Specialized XL110HDGS15 Lowboy Trailer
2026 XL Specialized XL110HDGS15 Lowboy Trailer
Length 53', Width 102", Top Deck Length 13', Main Deck Length 26', Main Deck Height 15" Loaded with 4.5" Ground Clearance, Rear Deck Length 14', Weight 23025 lbs. +/- 3%, Flat Body,...
ConditionNew
L x W53 ft. x 102 in.