2025 Brazos 55T-26WLB Lowboy Equipment Trailer
Product Specifications
Year2025
CategoryLowboy Trailers
Manufacturer
Brazos
Model55T-26WLB
Condition Used
Stock NumberDV8506
MLS Number14359207
VIN 4B9BKLT36SH054438
Product Description
  • VIN: 4B9BKLT36SH054438
Dimensions
  • Overall
    • Length: 53'
    • Width: 102"
  • Deck
    • Length: 26'
    • Width: 102"
  • Rear deck length: 12'
  • Ramps: Manual
    • Length: 26"
Features
  • Deck type: Wood
  • Outriggers: Swing-out
    • Board size: 12"