FKTHT60W
# 13605769
MyLittleSalesman.com - MLS Listing # 13605769
Caterpillar FKTHT60W Telehandler
Buyer Activity
Viewed
12 times
Shared
Not yet
Saved
1 time
Product Specifications
Year
Unknown
Category
Telehandlers
Manufacturer
Caterpillar
Model
FKTHT60W
Condition
Used
Stock Number
9CR47859
MLS Number
Serial Number
RGN0908-1
Additional Details
Rating
Good
Product Description
CARRIAGE, STANDARD 72"
FORK, PALLET 2.36" X 6" X 60"
Online Owner's Manual
Located in Kansas City, MO, US
Email Seller
(877) 391-___
SHOW
NUMBER
Call Seller
Seller Information
Foley Equipment Co Attachments
19968 W. 157TH Street
Olathe, KS 66062
United States
Get Directions
View all Inventory (135)
Notes
Get Shipping Quotes
Save
Price Alert
Send to a Friend
Print Listing
Make us an offer or send us an email
Success!
Your email was sent successfully!
Heads up!
There were a few issues with your form entry.
Change a few things up
and try submitting again.
Your name
Your business name (optional)
Your email
Your phone
Your message
Please send me updates and occasional news from MyLittleSalesman.com.
Send Email
Still Looking?
See all
Telehandlers
available
See more
Caterpillar Telehandlers
See all
Telehandlers by Foley Equipment Co Attachments
Lifting Equipment by Foley Equipment Co Attachments
Submit a free
Want-to-Buy Ad
Some other Telehandlers from Foley Equipment Co Attachments
Caterpillar FKTHT60 Telehandler
FORKS 60"/ CARRIAGE 60", Online Owner's Manual, ROTATE CARRIAGE,
Located in
Wichita, KS, US
Arrow FKTHT72GR Telehandler
72" LONG TINES FOR CAT TL1255, ARROW FORKS CARRIAGE 72" WIDE, HYDRAULIC PIPE GRAPPLE INCLUDED, W/IT CPLG, PIPE GRAPPLE,
Located in
Chanute, KS, US
Arrow FKTHT72GR Telehandler