Dorsey LB35-33CS Drop Deck Trailers For Sale
Your Current Search
Industry
Trailers
Category
Drop Deck Trailers
Manufacturer
Dorsey
Model
LB35-33CS
Click the to remove the filter.
Narrow Your Search
Keyword Search
Search within the selected criteria
Equipment Type
Trailers (1)
Category
Drop Deck Trailers (1)
Make
Dorsey (1)
Model
LB35-33CS (1)
Condition
New (1)
Model Year
Length
Extendable
Yes (0)
No (0)
Dimensions
45x102 (1)
Rear Axle
Tandem (1)
Axle Type
Fixed (1)
Neck Type
Fixed (1)
Suspension Type
Spring (1)
Composition Type
Steel (1)
Floor Type
Wood Floor (1)
Inspection Report
Yes (0)
Warranty
No (0)
Price
Country
United States (1)
State / Region
Select a state below and click Refine Results.
Seller Type
Dealerships (1)
Market Type
For Sale (1)
Showing 1 - 1 of 1 Drop Deck Trailer Listings
1 - 1 of 1 listings
1 - 1 of 1 listings
Dorsey LB35-33CS Drop Deck Trailer
2027 Dorsey LB35-33CS Drop Deck Trailer
FET Included in Price, Length 45', Width 102", Top Deck Length 13' 6" - Front to Main Deck (Thru Transition), Main Deck Length 27', Main Deck Height 33" Loaded, Flat Body, Beavertail 4'...
ConditionNew
L x W45 ft. x 102 in.