Pitts LB35-38CS Lowboy Trailers For Sale
Your Current Search
Industry
Trailers
Category
Lowboy Trailers
Manufacturer
Pitts Trailers
Model
LB35-38CS
Click the to remove the filter.
Narrow Your Search
Keyword Search
Search within the selected criteria
Equipment Type
Trailers (2)
Category
Lowboy Trailers (2)
Make
Pitts Trailers (2)
Model
LB35-38CS (2)
Condition
New (2)
Model Year
Length
Extendable
Yes (0)
No (0)
Dimensions
45x102 (2)
Rear Axle
Tandem (2)
Axle Type
Fixed (2)
Suspension Type
Spring (2)
Composition Type
Steel (2)
Floor Type
Apitong Floor (2)
Inspection Report
Yes (0)
Warranty
No (0)
Price
Country
United States (2)
State / Region
Select a state below and click Refine Results.
Seller Type
Dealerships (2)
Market Type
For Sale (2)
Showing 1 - 2 of 2 Lowboy Trailer Listings
1 - 2 of 2 listings
1 - 2 of 2 listings
Pitts LB35-38CS Lowboy Trailer
2027 Pitts LB35-38CS Lowboy Trailer
(Pricing is FOB the Factory and FET Included) 2027 Pitts LB35-38CS 35-Ton 45'x102" Fixed Neck Trailer, 38" Load Deck Height, Toolbox, 18" Pin, 84" Swing Clearance, Two-Speed Landing Gear, 26...
ConditionNew
L x W45 ft. x 102 in.
SuspensionSpring
Rear AxleTandem Axle
Floor TypeApitong Floor
RampsYes
Stock Number27PT003
MLS Number14268939
CategoryLowboy Trailers
Last Updated4/28/2026
Location
Des Moines, IA, US
Sold By
Vander Haag's Inc.
Pitts LB35-38CS Lowboy Trailer
ConditionNew
L x W45 ft. x 102 in.