View 4 Photos View 0 Videos 2027 Trail King TK110HDG Lowboy Trailer Contact for price 2027 TK 110 HDG Deck height is 24". 25' 9" deck, 102" wide, frame reinforced for 4th flip axle or 3+1 setup, polished aluminum wheels, 13' hydraulic detachable gooseneck, 13 HP Honda... ConditionNewSuspensionAir RideFloor TypeWood FloorOutriggersYesRampsYes MLS Number13951053CategoryLowboy Trailers Last Updated4/18/2026 LocationVenus, TX, US Sold BySoutheastern Pneumatic Southwestern Pneumatic (855) 551-___ SHOWNUMBERCall Seller Email Seller Save More Info
View 4 Photos View 0 Videos 2027 Trail King TK110HDG Lowboy Trailer Contact for price 2027 TK 110 HDG Deck height is 24". 25' 9" deck, 102" wide, frame reinforced for 4th flip axle or 3+1 setup, polished aluminum wheels, 13' hydraulic detachable gooseneck, 13 HP Honda... ConditionNewSuspensionAir RideFloor TypeWood FloorOutriggersYesRampsYes MLS Number13951051CategoryLowboy Trailers Last Updated4/18/2026 LocationHouston, TX, US Sold BySoutheastern Pneumatic Southwestern Pneumatic (855) 551-___ SHOWNUMBERCall Seller Email Seller Save More Info
View 4 Photos View 0 Videos 2027 Trail King TK110HDG Lowboy Trailer Contact for price 2027 Trail king 110 HDG 55 Ton Lowboy with hydraulic operated flip axle. This unit is in production and will be ready in late June of 2026. Dual Hydraulics, Pony motor. 24" deck... ConditionNewL x W53 ft. x 102 in.SuspensionAir RideRear AxleTri AxleCapacity55 TonOutriggersYesRampsYes MLS Number13383960CategoryLowboy Trailers Last Updated4/18/2026 LocationVenus, TX, US Sold BySoutheastern Pneumatic Southwestern Pneumatic (855) 551-___ SHOWNUMBERCall Seller Email Seller Save More Info
View 4 Photos View 0 Videos 2027 Trail King TK110HDG Lowboy Trailer Contact for price 2027 Trail king 110 HDG 55 Ton Lowboy with hydraulic operated flip axle. Unit finishes at plant in late June of 2026 and will be available for immediate delivery. Dual Hydraulics, Pony... ConditionNewL x W53 ft. x 102 in.SuspensionAir RideRear AxleTri AxleCapacity55 TonOutriggersYesRampsYes MLS Number13383934CategoryLowboy Trailers Last Updated4/18/2026 LocationHouston, TX, US Sold BySoutheastern Pneumatic Southwestern Pneumatic (855) 551-___ SHOWNUMBERCall Seller Email Seller Save More Info
View 4 Photos View 0 Videos 2027 Trail King TK110HDG Lowboy Trailer Contact for price 2027 TK 110 HDG . Deck height is 24". 25' 9" deck, 102" wide, frame reinforced for 4th flip axle or 3+1 setup, polished aluminum wheels, 13' hydraulic detachable gooseneck, .HP Honda... ConditionNewSuspensionAir RideFloor TypeWood FloorOutriggersYesRampsYes MLS Number11620667CategoryLowboy Trailers Last Updated4/18/2026 LocationHouston, TX, US Sold BySoutheastern Pneumatic Southwestern Pneumatic (855) 551-___ SHOWNUMBERCall Seller Email Seller Save More Info
View 5 Photos View 0 Videos 2026 Trail King TK110HDG Lowboy Trailer Contact for price "Paver Special" design with tapered front end, 42" long front load ramps and special 20 degree wood covered slope to wheel area. 110,000 lb. capacity, 13' hydraulic detachable gooseneck with... ConditionNewL x W53 ft. x 108 in.SuspensionAir RideRear AxleTri AxleFloor TypeApitong Floor MLS Number11620664CategoryLowboy Trailers Last Updated1/1/2026 LocationHouston, TX, US Sold BySoutheastern Pneumatic Southwestern Pneumatic (855) 551-___ SHOWNUMBERCall Seller Email Seller Save More Info
View 4 Photos View 0 Videos 2026 Trail King TK110HDG Lowboy Trailer Contact for price Trail King TK110HDG Advantage Plus Hydraulic Detachable 110,000 lbs, *(Top trailer in photos) 12'-11" Gooseneck length (16" and 40" KP setting with 110" and 86" swing), PTO hydraulics, ... ConditionNewSuspensionAir RideFloor TypeApitong FloorStock Number09038 MLS Number14061413CategoryLowboy Trailers Last Updated12/25/2025 LocationHERMON, ME, US Sold ByBallard Truck Center (844) 962-___ SHOWNUMBERCall Seller Email Seller Save More Info